Lębork, Aleja Niepodległości 6
605424257
biuro@neurologopeda.lebork.pl

Masaż Shantala

Centrum Rozwoju Osobistego

Masaż Shantala

Łagodny masaż niemowlęcia stanowił część tradycyjnej opieki w wielu kulturach i był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jedną z podstawowych korzyści jego systematycznego wykonywania jest nawiązanie i wzmacnianie wzajemnych więzi między matką, ojcem a ich dzieckiem.

Rodzice komunikują się z dzieckiem przez dotyk, kontakt wzrokowy i głos. Najważniejszy we wczesnym okresie dzieciństwa jest zmysł dotyku. „Język” dotyku jest „językiem” serca – dziecko wyczuwa miłość płynącą od dotykających je rąk opiekuna, a płynący z dłoni spokój powoduje, że czuje się ono bezpiecznie w trzymających je pewnie rękach. Masaż jest okazją do nawiązania bliskich, wzajemnych relacji, wytwarza poczucie pewności siebie u rodziców w kontakcie z niemowlęciem.

Zalety:

Stymulacja za pomocą dotyku, a zwłaszcza łagodny masaż, wywołuje psychologiczne i fizjologiczne zmiany korzystne dla organizmu dziecka, tj. poprawia funkcjonowanie układu trawiennego, oddechowego, wspomaga rozwój psychiczny, zaspokajając potrzeby: bezpieczeństwa, przynależności uczuciowej i miłości.

Pomaga w uregulowaniu snu i trawienia.

Ważną zaletą masażu jest też to, że ma on korzystny wpływ nie tylko na dziecko, ale także na osobę masującą. Pomaga on obu uczestniczącym w nim osobom zbliżyć się do siebie, lepiej poznać i zrozumieć.

Masaż Shantala nie jest masażem rehabilitacyjnym i może go wykonywać każdy rodzic – to prosta sztuka, która wpływa korzystnie na rozwój dziecka.

Dla kogo:

dla dzieci zdrowych od 5 tygodnia życia,

dla dzieci z kolka,

dla Rodziców przed przyjściem dziecka na świat, aby mogli przygotować się do opieki nad dzieckiem,

dla dzieci wykazujących opóźnienia w rozwoju psychoruchowym,

dla dzieci z mózgowym porażeniem i innymi dysfunkcjami ruchu,

dla osób dorosłych (dla kobiet w ciąży, profilaktycznie, przy zaburzeniach krążenia, po okresie rekonwalescencji, przy otyłości, przy nerwicach w celu obniżenia nadpobudliwości).

W centrum organizujemy kursy podstawowe/bazowe
dla rodziców niemowląt od około 2-9 miesięcy.

Zajęcia odbywają się w formie spotkań grupowych.

Celem kursu jest wypracowanie umiejętności masażu niemowląt.